logo
KURUMSAL | Masif Ahşap Pencere Kapı ve Panjur Üretimi
15340
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15340,bridge-core-3.1.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_from_right,qode-theme-ver-30.0.1,qode-theme-ahsapencere,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
 

KURUMSAL

k

Hakkımızda

Teknofis Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.; ofis mobilyası, ahşap ve paslanmaz metal kapı,

mobilya sektörü için yan mamül olmak üzere üç değişik sektörde hizmet vermektedir.

AHSAPENCERE

OFİS MOBİLYASI ÜRETİMİNDE 22. YIL

Mimar Necati Bahçeci, Teknofis Mobilya’yı 1995 yılında Siteler-Ankara’da, orta ölçekli bir imalathanede kurdu. Teknofis, gerek tasarıma verdiği önem, gerekse üretim ve montaj aşamasındaki hassasiyeti sayesinde aldığı işlerle kısa zamanda üretim kapasitesini arttırdı.

Yeni ve yüksek teknolojiye sahip makina parkını, bulunduğu alanın yetersiz gelmesi sebebiyle 1999 yılında Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’ne taşıdı. Buradaki tesislerine bir de metal işleme hattı ekledi. 2007 yılında Ankara Keresteciler Sanayi Sitesi’nde 15 000 m² kapalı alana sahip yeni fabrikasına geçti.

MOBİLYA SEKTÖRÜNE YARI MAMUL İMALATI

Ofis mobilyası imalatında % 90 kendi ürettiği yarı mamulleri kullanır. Firma bünyesinde uzmanlaşarak her biri ayrı ve tescilli birer marka olan Teknokasa ve Teknoprofil ile müşteri taleplerine doğrudan yanıt verir.

Teknofis Türkiye’nin en süratli profil hatlarından birine sahiptir.(30.000 metretül / gün). Doğal kaplama profil boya hattı ise yine sürat ve kapasite bakımından üretim sektörünün tek örneğidir.  (6000 metretül / gün).

UZMANLIĞIMIZ: HAVAALANI TERMİNAL MOBİLYASI

Teknofis, havaalanı sabit mobilyaları ve özel fonksiyon üniteleri üzerine Türkiye’de uzmanlaşmış az sayıda firmadan biridir. Üretim detayı ve sürecini çözdüğü ürünler arasında check-in bankoları, check-in adaları, resepsiyon masaları, pasaport kabinleri, bilet satış gişeleri ve biniş deskleri bulunur. Teknofis Türkiye’nin en büyük havalimanlarına özel mobilya üretmiş ve kendi ürünlerini birçok ülkeye ihraç etmiştir.

YENİ ÜRETİM ALANIMIZ: MASİF AHŞAP PENCERE

Kurucumuz Necati Bahçeci Türkiye’de masif ahşap pencere alanında yeterli üretici olmadığını fark etti ve ahşap deneyimini kullanarak Avrupa standartlarında bir doğrama üretim hattı kurdu. Kendi ürettiği ahşap pencere ve sürgülü kapıları  ilk olarak kendi evinde kullandı.

Teknofis ahşabın pencere üretimi için en sağlıklı, yüksek yalıtımlı ve dayanıklı malzeme olduğuna inanıyor. Türkiye’de ahşap doğramanın lüks olarak görülmeyip daha yaygın kullanılması için pazar faaliyetlerini geliştiriyor.

AHŞAP VE PASLANMAZ ÇELİK KAPI İMALATI

Teknofis yıllar içinde ahşap ve paslanmaz çelik kapı üzerine birçok imalat çözümü üretti ve makine yatırımı yaptı. Saray fabrikasının hazır ahşap kapı ve kasa üretim kapasitesi ayda 5000 adettir. Ürettiğimiz masif, laminant, doğal kaplama ve paslanmaz metal kapıları Türkiye ve dünyada birçok büyük proje tercih etti.